Detail: Drop velký na Znojemsku. Příspěvek k historii vývoje populace a zkušenosti s jeho ochranou v některých evropských zemích.
 
Autor: Ladislav Fiala & Hana Vymazalová
Název: Drop velký na Znojemsku. Příspěvek k historii vývoje populace a zkušenosti s jeho ochranou v některých evropských zemích.
Typ publikace: Monografie
Rok vydání: 2015
Publikace: Knihy
Strana: 256 stran
ISBN: ISBN 978-80-260-9237-7
Jazyk citace: Cz
Vydavatel:
Odkaz na: web
Odkaz na NK: Odkaz na SKČR
Typ citace: Populárně naučná
Klíč. slova CZ: Drop velký, ekologie, ochrana, Znojmo
Klíč. slova EN: Otis tarda, ecology, conservation, Znojmo
V bibliotéce: Ornitologie; Ochrany přírody a krajiny;
Hesla: Druhová ochrana; Ekologie;
Anotace: Příroda na jižní Moravě je poměrně pestrá. Ke skutečným skvostům na Znojemsku patřil drop velký. Žil na jihu Moravy již v dávné minulosti a ještě v 70. a 80. letech min. století se zde vyskytovalo průměrně 30–35 jedinců. Jeho tok byl úžasným zážitkem pro každého, kdo jej měl možnost sledovat. Bohužel ale způsobem zemědělského hospodaření, které mu nebylo příliš nakloněno, postupně ztrácel vhodná stanoviště a v současné době je jeho výskyt na Znojemsku pouze náhodný. Snahy o jeho návrat ale neustále pokračují. V publikaci se autoři pokusili přístupnou formou přiblížit historii vývoje populace dropa velkého na Znojemsku a uvádějí aktuální zkušenosti a cíle v jeho ochraně v některých evropských zemích, které za tímto účelem navštívili (Rakousko, Slovensko, Německo a Maďarsko)(Zdroj: http://www.otis-tarda.cz/).
ID: 228196 D.zařaz.: 04.02.2020 D.aktual.: 05.02.2020 Zdroj: ČSO
Copyright © Vladimír Vrba-TKV 2005-2020      ISSN 1804-3348